|

Wasze hity

  1. Parasite
  2. Dżentelmeni
  3. Psy 3. W imię zasad
  4. Małe kobietki
  5. Bad Boy
  6. Doktor Dolittle
  7. Zenek
  8. 365 dni
KEI

Oscary 2020 wg filmów

Oto lista nominowanych do Oskara 2020. Sprawdź również nasz repertuar oskarowy

Parasite

Gisaengchung

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Bong Joon Ho
  • Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - South Korea
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Screenplay by Bong Joon Ho, Han Jin Won, Story by Bong Joon Ho
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Bong Joon Ho
  • Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - South Korea
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Screenplay by Bong Joon Ho, Han Jin Won, Story by Bong Joon Ho
  • Najlepszy Montaż (Film Editing)
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Lee Ha Jun; Set Decoration: Cho Won Woo

1917

1917

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Roger Deakins
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Mark Taylor and Stuart Wilson
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Guillaume Rocheron, Greg Butler and Dominic Tuohy
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Roger Deakins
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Mark Taylor and Stuart Wilson
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Guillaume Rocheron, Greg Butler and Dominic Tuohy
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Sam Mendes
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Naomi Donne, Tristan Versluis and Rebecca Cole
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Thomas Newman
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Dennis Gassner; Set Decoration: Lee Sandales
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - Oliver Tarney and Rachael Tate
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Sam Mendes & Krysty Wilson-Cairns

Pewnego razu... w Hollywood

Once Upon a Time in Hollywood

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Brad Pitt
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Arianne Phillips
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Barbara Ling; Set Decoration: Nancy Haigh
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Brad Pitt
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Arianne Phillips
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Barbara Ling; Set Decoration: Nancy Haigh
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Leonardo DiCaprio
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Robert Richardson
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Quentin Tarantino
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - Wylie Stateman
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Michael Minkler, Christian P. Minkler and Mark Ulano
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Quentin Tarantino

Joker

Joker

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Joaquin Phoenix
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Hildur Guðnadóttir
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Joaquin Phoenix
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Hildur Guðnadóttir
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Lawrence Sher
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Mark Bridges
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Todd Phillips
  • Najlepszy Montaż (Film Editing)
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Nicki Ledermann and Kay Georgiou
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - Alan Robert Murray
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Tom Ozanich, Dean Zupancic and Tod Maitland
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written by Todd Phillips & Scott Silver

Le Mans '66

Ford v Ferrari

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Montaż (Film Editing)
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - Donald Sylvester
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Montaż (Film Editing)
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - Donald Sylvester
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Paul Massey, David Giammarco and Steven A. Morrow

Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Screenplay by Taika Waititi
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Screenplay by Taika Waititi
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Scarlett Johansson
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Mayes C. Rubeo
  • Najlepszy Montaż (Film Editing)
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Ra Vincent; Set Decoration: Nora Sopková

Historia małżeńska

Marriage Story

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Laura Dern
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Laura Dern
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Adam Driver
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Scarlett Johansson
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Randy Newman
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Noah Baumbach

Gorący temat

Bombshell

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Kazu Hiro, Anne Morgan and Vivian Baker
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Kazu Hiro, Anne Morgan and Vivian Baker
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Charlize Theron
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Margot Robbie

Judy

Judy

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Renée Zellweger
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Renée Zellweger
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Jeremy Woodhead

Toy story 4

Toy Story 4

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - I CAN’T LET YOU THROW YOURSELF AWAY

American Factory

American Factory

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Steven Bognar, Julia Reichert and Jeff Reichert
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Steven Bognar, Julia Reichert and Jeff Reichert

Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)

Rocketman

Rocketman

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - (I’M GONNA) LOVE ME AGAIN
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - (I’M GONNA) LOVE ME AGAIN

The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Marshall Curry
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Marshall Curry

Irlandczyk

The Irishman

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Al Pacino
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Joe Pesci
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Rodrigo Prieto
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Sandy Powell and Christopher Peterson
  • Najlepsza Reżyseria (Directing) - Martin Scorsese
  • Najlepszy Montaż (Film Editing)
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Bob Shaw; Set Decoration: Regina Graves
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Pablo Helman, Leandro Estebecorena, Nelson Sepulveda-Fauser and Stephane Grabli
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Screenplay by Steven Zaillian

Małe kobietki

Little Women

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Saoirse Ronan
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Florence Pugh
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Jacqueline Durran
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Alexandre Desplat
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written for the screen by Greta Gerwig

Dwóch papieży

The Two Popes

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Jonathan Pryce
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Anthony Hopkins
  • Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written by Anthony McCarten

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Star Wars: The Rise of Skywalker

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - John Williams
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing) - Matthew Wood and David Acord
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Roger Guyett, Neal Scanlan, Patrick Tubach and Dominic Tuohy

Ból i blask

Dolor y gloria

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Antonio Banderas
  • Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - Spain

Harriet

Harriet

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Cynthia Erivo
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - Stand Up

Kraina miodu

Honeyland

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Ljubo Stefanov, Tamara Kotevska and Atanas Georgiev
  • Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - North Macedonia

Cóż za piękny dzień

A Beautiful Day in the Neighborhood

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Tom Hanks

Richard Jewell

Richard Jewell

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Kathy Bates

Jak wytresować smoka 3

How to Train Your Dragon 3

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)

Zgubiłam swoje ciało

I Lost My Body

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)

Klaus

Klaus

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)

Praziomek

Missing Link

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)

Lighthouse

The Lighthouse

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Jarin Blaschke

The Cave

The Cave

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Feras Fayyad, Kirstine Barfod and Sigrid Dyekjær

The Edge of Democracy

The Edge of Democracy

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Petra Costa, Joanna Natasegara, Shane Boris and Tiago Pavan

For Sama

For Sama

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Waad al-Kateab and Edward Watts

In the Absence

In the Absence

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)

Life Overtakes Me

Life Overtakes Me

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)

St. Louis Superman

St. Louis Superman

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)

Walk Run Cha-Cha

Walk Run Cha-Cha

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)

Boże Ciało

Boże Ciało

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - Poland

Les Misérables - Nędznicy

Les Misérables

Zwyciężył w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Anne Hathaway
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing)
Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Anne Hathaway
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
  • Najlepszy Dźwięk (Sound Editing)
  • Najlepszy film (Picture)
  • Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Hugh Jackman
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "Suddenly"
  • Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Eve Stewart, Anna Lynch-Robinson
  • Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
  • Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - France

Czarownica 2

Maleficent: Mistress of Evil

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Paul Gooch, Arjen Tuiten and David White

Przypływ wiary

Breakthrough

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - I’m Standing With You

Kraina Lodu II

Frozen 2

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - Into The Unknown

Dcera

Dcera

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Daria Kashcheeva

Hair Love

Hair Love

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Matthew A. Cherry and Karen Rupert Toliver

Kitbull

Kitbull

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Rosana Sullivan and Kathryn Hendrickson

Memorable

Memorable

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Bruno Collet and Jean-François Le Corre

Sister

Sister

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Siqi Song

Brotherhood

Brotherhood

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Meryam Joobeur and Maria Gracia Turgeon

Nefta Football Club

Nefta Football Club

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Yves Piat and Damien Megherbi

Saria

Saria

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Bryan Buckley and Matt Lefebvre

A Sister

A Sister

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Delphine Girard

Ad Astra

Ad Astra

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Gary Rydstrom, Tom Johnson and Mark Ulano

Avengers: Koniec gry

Avengers: Endgame

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Dan DeLeeuw, Russell Earl, Matt Aitken and Dan Sudick

Król lew

The Lion King (Live Action)

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Robert Legato, Adam Valdez, Andrew R. Jones and Elliot Newman

Na noże

Knives Out

Nominowany w kategoriach:
  • Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Rian Johnson
Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

21 lutego
14 lutego
7 lutego

Zapowiedzi

28 lutego
1 marca
6 marca
13 marca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin