Repertuar filmu "Boże Ciało" w Rudzie Śląskiej
Brak repertuaru dla
filmu
"Boże Ciało"
na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.
Czas trwania: 112 min.
Produkcja: Polska , 2019
Premiera: 11 października 2019
Dystrybutor filmu: Kino Świat
Reżyseria: Jan Komasa
Obsada: Bartosz Bielenia, Aleksandra Konieczna, Leszek Lichota, Łukasz Simlat
Polski kandydat do Oscara. Zdobywca dziesięciu prestiżowych nagród 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym: nagrody za najlepszy scenariusz, reżyserię, najlepszą drugoplanową rolę kobiecą oraz cennych wyróżnień środowiskowych – Nagród Publiczności, Dziennikarzy oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Najnowsze dzieło Jana Komasy („Miasto 44”, „Sala samobójców”) to inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego postanawia udawać księdza. W jego rolę brawurowo wciela się uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – laureat Kryształowej Gwiazdy Elle – Bartosz Bielenia („Na granicy”). Pozostałą część obsady dopełniają utalentowani aktorzy młodego pokolenia – Eliza Rycembel („Obietnica”, „Carte Blanche”) i Tomasz Ziętek („Cicha Noc”, „Konwój”), zdobywcy prestiżowych wyróżnień poprzednich edycji FPFF w Gdyni – Aleksandra Konieczna („Ostatnia Rodzina”) i Łukasz Simlat („Amok") oraz Leszek Lichota – główna gwiazda jednego z najpopularniejszych krajowych seriali – „Wataha”. Autorem nagrodzonego w konkursie Script Pro scenariusza do „Bożego Ciała” jest Mateusz Pacewicz. Za zdjęcia odpowiada ceniony operator filmowy – Piotr Sobociński Jr. („Wołyń”, „Bogowie”, „Drogówka”). Fascynującą muzykę do filmu skomponował wybitny duet kompozytorów, Evgueni i Sacha Galperine, autorzy muzyki do takich filmów jak „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa, „Przeszłość” Asghara Farhadiego czy ostatnio „Dzięki Bogu” Françoisa Ozona. „Boże Ciało” to niezwykle oryginalny projekt w polskim i europejskim kinie – odważna produkcja ocierająca się o tematy tabu, dotykająca kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi. Światowa premiera filmu odbyła się na Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie zdobył aż dwie nagrody: Europa Cinemas Label i Inclusive Award Edipo Re. Obraz został także zaprezentowany w sekcji Contemporary World Cinema w ramach Festiwalu Filmowego w Toronto – największej i najważniejszej imprezie tego typu w Ameryce Północnej. Azjatycka premiera produkcji odbędzie się na Festiwalu Filmowym w Busan w Korei Południowej. Do polskich kin obsypane nagrodami „Boże Ciało” trafi 11 października..
„Boże Ciało” to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...
Trailer filmu: Boże Ciało
Wasze opinie
Podpisuję się pod komentarzem Ewy G. w całej rozciąglości. Zastanawia mnie jedno, czy teraz w każdym polskim filmie co drugie słowo musi być na k., a co trzecie na ch. Nie popieram takiego kina...Nie da się tego słuchać , aż uszy więdną.
Każda okazja dobra, żeby przyczepić się do księży
Nudny, monotonny, bez głòwnego bohatera.Jedynie dobra mała rola Wardejna.
Może sam pomysł miał w sobie zalążek jakiejś myśli, ale pomysł nie został dopracowany. Wyszedł film nudny, przewidywalny, napuszony, nieprawdziwy, pełen błędów konstrukcyjnych i logicznych. Aktorzy mówią niewyraźnie, często trudno ich zrozumieć (oprócz głównego bohatera), Epatuje wulgaryzmami nie do wytrzymania.
fantastyczny film bardzo dobra gra Bieleni Komasa bezkonkurencyjny polecam
Dobry film i polecam ale jezeli ,ktos naprawde kocha kino i sztuke
film mocny wieloznaczny bardzo aktualny ...swietne tempo swietna gra, angazuje emocjonalnie..... koniecznie!!!
Naprawdę świetnie zrobiony i zagrany film.An
Polecam gorąco, piękny, wzruszający, poruszający, wspaniała gra aktorów. Dziękuję za tak dobre kino.
Rewelacja.wspaniale kino.
Bartosz Bielenia
niesamowity.Z przyjemnoscia
wybiorę się ponownie.
Byłem rano na mszy. Gdyby mi
ktoś coś podpowiedział to nie
wybrał bym się na na kolejnych
dziesięć :(
Film nudny a akcje
polegają na filmowaniu
zamyślonego aktora-
wielokrotnie.
Przypadkowy zbitek
zdarzeń, które się ogląda z
przyzwoitości by innym nie
przeszkadzać w oglądaniu.
Podczas seansu ma się
świadomość kina a nie filmu.
Końcowy obrazek sugeruje
dalszy ciąg owego?
dobry. przejmujący film,Swietna gra aktorów,
dobry, nawet bardzo dobry film, ale raczej nie na oscara
Wytrzymałem prawie godzinę, a więc mogło chyba być gorzej. Typowe polskie kino - literackie i infantylne.
Emocjonalny, prawdziwy, bolesny, bezkompromisowy. Bielenia rozwalił system,dawno mnie żaden film tak nie poruszył.
Brawo dla Komasy, brawo dla Bieleni i pozostałych aktorów. Swietny film.
barak obama w tym gra?
Po raz kolejny dobre polskie kino:) mamy wspaniałych młodych aktorów którzy odwalają dobra robotę! świetnie opowiedziana i poprowadzona historia, dla mnie rewelacja!
Ten film obyczajowy ogląda się z dużym zainteresowaniem.
jeśli chcesz coś PRZEŻYĆ - idź ; jeśli chcesz rozrywki - nie idź