|

Wasze hity

Locke


Reżyseria: Steven Knight

Repertuar filmu "Locke" w Rudzie Śląskiej

Brak repertuaru dla filmu "Locke" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Locke

Czas trwania: 85 min.
Produkcja: Wielka Brytania / USA , 2013
Gatunek: dramat / thriller
Premiera: 11 kwietnia 2014
Dystrybutor filmu: Solopan

Reżyseria: Steven Knight
Obsada: Tom Hardy, Ruth Wilson, Andrew Scott

Od dawna oczekiwany, film brytyjskiego scenarzysty i reżysera Stevena Knighta (Koliber) Oparty na oryginalnym scenariuszu nominowanego do Oscara Knighta (Eastern Promises, Dirty Pretty Things) i wyprodukowany przez nominowanego do Oscara Paula Webstera (Anna Karenina, Salmon Fishing in The Yemen, Eastern Promises, Atonement) i Guy Heeley (Hummingbird) z londyoskiej firmy Shoebox.

LOCKE to historia jednego człowieka, który przez 90 minut trzymającego w napięciu filmu, zmagając się z czasem, rozwiązuje sprawy wydające się nie do rozwiązania.

Ivan Locke ma idealną rodzinę, świetną pracę, a następnego dnia ma nastąpid ukoronowanie jego kariery zawodowej. Jeden telefon zmusza go do podjęcia decyzji która stawia wszystko na jednej szali. LOCKE to wyjątkowy film, który dosłownie wciska w fotel.

LOCKE przykuwa uwagę dramatyczną ludzką historią o tym jak życie jednego człowieka bezpowrotnie się zmienia w ciągu jednej nocy jadąc samochodem z Birmingham do Londynu.
W trakcie jazdy, Ivan wykonuje kilka druzgocących telefonów do swojej żony Katriny (Ruth Wilson) i dwóch synów (Tom Holland i Bill Milner). Ivan musi też poradzid sobie z telefonami od Bethan, kobiety z którą kiedyś pracował i telefonami z pracy, w tym od swojego szefa Garetha (Ben Daniels), który niechętnie, ale go zwalnia z pracy i od Donala (Andrew Scott), kolegi z pracy.Średnia ocena: 2.0
rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0 rating 2.0
Oceniono 84 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Locke

Wasze opinie

Marcin 11. czerwca 2016, 18:20

Ewelina, jak widać, wybitna specjalistka...

yuuppi 20. grudnia 2014, 3:30

Widziałem ten film jakiśczas temu i muszę powiedzieć, że jest całkiem niezły, choć końcówkę ma trochę słabą, można odnieść wrażenie jakby skończył się w połowie filmu.
Co widzimy w filmie. Widzimy człowieka sukcesu, który przez jedną nieprzemyslaną decyzję w przeszłosci, decyduje się w podróż samochodem, zostawiając za sobą swoje życie rodzinne i zawodowe. Podczas tej podróży dowiemy sie o bohaterze wszystko...z samych telefonów.
Jest to film uniweralny, bowiem podobna sytuacja może spotkać każdego, jednego dnia coś mamy, a chwilę po tym wszystko się wali, świat staje nam w gruzach.
Niektórym dziewczynom może się ten film nie podobać, ze względu na tematykę jaka jest tam poruszana, choć niekoniecznie. Jest także polski akcent w filmie :) 7/10

m 11. maja 2014, 6:20

Dobry film, może problem lekko przejaskrawiony ale polecam.

magda 25. kwietnia 2014, 13:19

Film jest wart obejrzenia z każdego punktu widzenia. To moralitet. Ale też przyczynek do rozmyślań, czy zawsze wybór musi być tak dramatyczny. Czy przypadkiem nie stwarzamy sami sobie piekła. Moim zd. Locke podjął złą decyzję. Nie musiał być akurat tego wieczora z Bethan. Dramat został stworzony trochę sztucznie. Jego motywacja, aby nie stchórzyć jak jego ojciec, jest nieprzekonująca, bo zaznaczyć swoje ojcostwo można też było dzień później. A bycie z Bethan tej nocy nie było konieczne także dlatego, że nic do niej nie czuł i wyraźnie to komunikował. Położenie na szali całej rodziny, kochającej żony i dwóch dorastajacych synów, ale też zaufania pracodawcy i podwładnych wcale nie było konieczne. Tu objawił się jego zajob z dzieciństwa, który doprowadził do niepotrzebnego dramatu. Tak w życiu bywa, że kierują nami emocje, zajoby, zranienia. I film przed tym przestrzega. Film jest genialny także z formalnego punktu widzenia. Chapeau bas dla scenarzysty, reżysera, producenta, że zdecydowali się zrobić tak genialny w swojej prostocie formalnej film.

paweł 22. kwietnia 2014, 17:52

Znakomite społeczne kino brytyjskie. To w większości ciąg przeplatających się rozmów telefonicznych, ale jakich! Świetnie stworzona postać. Przez długi czas jakby bez emocji, ale pod spodem aż kipi, co widać w pewnym momencie.

Dla mnie cudowny film. No i ten beton. Facet z betonu na prochach, ale nawet on kruszeje. Jak najbardziej warty do obejrzenia. Jeden z lepszych filmów ostatnich miesięcy.

Mary 21. kwietnia 2014, 14:34

masz pracę, dom, rodzinę... jeden wieczór jazda samochodem i nie masz nic... smutne ale tak bywa.
Naprawdę dobry film;) daje do myślenia, jedna chwila słabości i...

John Locke 17. kwietnia 2014, 12:05

A co Ci sie takiego nie podobalo w tym filmie ????

Ewelina 16. kwietnia 2014, 20:22

Tak słabego filmu nie widziałam już id lat a chodzę raz w tygodniu do kina. Nie wart wydania ani złotówki to mało powiedziane. ODRADZAM!!!!

Dodaj nowy komentarz Locke

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

25 listopada
18 listopada
11 listopada

Zapowiedzi

Repertuar Kin