|

Wasze hity

  1. Top Gun: Maverick

Julie i Julia

Julie & Julia
Reżyseria: Nora Ephron

Repertuar filmu "Julie i Julia" w Rudzie Śląskiej

Brak repertuaru dla filmu "Julie i Julia" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Julie i Julia
Tytuł oryginalny: Julie & Julia
Czas trwania: 123 min.
Produkcja: USA , 2009
Premiera: 9 października 2009
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Nora Ephron
Obsada: Amy Adams, Meryl Streep

Film jest oparty na opowiadaniu Julie Powell "Julie and Julia: 365 Days, 524 Recipes, 1 Tiny Apartment Kitchen". Powell nie przepadała za swoja pracą sekretarki i postanowiła w ciągu roku zrealizować wszystkie 524 przepisy z książki kucharskiej Julii Child "Mastering the Art of French Cooking". Swoje doświadczenia w kuchni zaczęła spisywać w formie bloga. A ten z kolei posłużył wydawcom do opublikowania tych perypetii w formie książki.

tekst: ARSŚrednia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1540 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Julie i Julia

Wasze opinie

marah 3. listopada 2009, 23:24

Film idealny na jesienne słoty, zwłaszcza w kameralnym kinie. Zabawnie opowiedziane pasje kulinarne bohaterek, a kto oglądał programy kulinarne Julii Child ten doceni, jaki kawał dobrej roboty odwaliła Meryl Streep wcielając się w tę niepospolita kobietę. Film polecam nie tylko smakoszom kuchni francuskiej, bon apetit!

zula 26. października 2009, 14:24

Film bardzo przeciętny - właściwie od początku wiadomo, co będzie dalej i jak się to wszystko skończy. Nawet Meryl Streep nie uratowała sytuacji. Ale mimo to ogląda się całkiem miło - bardzo ładne zdjęcia, a sama historyjka ciepła i miła, rzec można - skąpana w sosie karmelowym z bitą śmietaną.
W jedno tylko nigdy nie uwierzę: że po roku gotowania i - co ważniejsze, zajadania - takich potraw, bohaterowie są w stanie zachować takie sylwetki, jakie mieli na początku.

Barnaby 17. października 2009, 20:02

Bardzo przyjemnie się ogląda, film dobrze zrobiony i zagrany, ciepła i zabawna historia, a bohaterzy sympatyczni i ''swojscy'', żadne ufryzowane amerykańskie laski;) i bez rażących politycznych poprawności.
Polecam, idź z siostrą, mężem lub chłopakiem:)

aśka 15. października 2009, 17:30

Uwielbiam Meryl Streep i do tej pory KAZDY film z jej udziałem był znakomity. I jakież rozczarowanie...W tym filmie nie ma po prostu NIC! Film o gotowaniu. Brak ciekawej fabuły, przewidywalne reakcje, schematyczne postacie i właściwie nic z tego nie wynika, żadnej głębszej myśli. Co ten film właściwie chciał przekazać??? że dwie kobiety, żyjące w różnych czasach mają jakąś pasję? I co z tego? Parę drobnych zabawnych momentów i tyle, NUDA

primo19 13. października 2009, 18:58

Film faktycznie lekki, chwilami zabawny, ale ogląda się go jednak bez satysfakcji. Meryl Streep, choć znakomita w swojej roli, tym razem nie uratowała całośco. Trochę żal utalentowanej Amy Adams; z reżyserką nie miały chyba pomysłu na postać Julie. Generalnie - bez smaku.

Ola 13. października 2009, 10:57

Meryl Streep jak zawsze zresztą pokazuje co znaczy być aktorem:) gra rewelacyjnie! a film kochany , spokojny o kuchni i gotowaniu ale też o miłości szacunku do drugiej osoby , oddaniu film pełny ciepła:) polecam

hellen 11. października 2009, 22:20

Film zabawny i lekki. Polecam :)

Dodaj nowy komentarz Julie i Julia

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

1 lipca
24 czerwca
17 czerwca

Zapowiedzi

6 lipca
8 lipca
15 lipca
22 lipca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin