|

Wasze hity

  1. Top Gun: Maverick

Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać

Historia Roja
Reżyseria: Jerzy Zalewski

Repertuar filmu "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać" w Rudzie Śląskiej

Brak repertuaru dla filmu "Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać
Tytuł oryginalny: Historia Roja
Czas trwania: 150 min.
Produkcja: Polska , 2015
Gatunek: wojenny
Premiera: 4 marca 2016
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Jerzy Zalewski
Obsada: Krzysztof Zalewski, Wojciech Żołądkowicz, Marcin Kwaśny

PIERWSZY FILM FABULARNY ZREALIZOWANY W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM. Reżyserem jest Jerzy Zalewski – autor filmów fabularnych „Czarne słońca”, „Gnoje” i dokumentalnych „Tata Kazika”, „Obywatel Poeta”. Scenariusz inspirowany jest dramatycznymi losami Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim „Rój” – młodego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego i innych Żołnierzy Wyklętych. W roli tytułowej debiutujący na wielkim ekranie Krzysztof Zalewski-Brejdygant – utalentowany muzyk i wokalista. W „Historii Roja” występują też:, WOJCIECH ŻOŁĄDKOWICZ („Układ zamknięty”), PIOTR NOWAK („Generał – zamach na Gibraltarze”), Marcin Kwaśny („Pilecki”), KAROLINA KOMINEK („Inka”), Mariusz Bonaszewski („Jack Strong”), Sławomir Orzechowski („Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”, „Dom zły”) i tOMASZ DEDEK („Generał Nil”).

Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”.

Mieczysław „Rój” Dziemieszkiewicz w 2007 roku został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Patronem Honorowym filmu jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

„Oni walczyli po wojnie z nowym, sowieckim okupantem, wiedząc, że istnieje polski rząd w Londynie, że kategorie Bóg, Honor, Ojczyzna nie zostały zawieszone. Młodzi, tacy jak „Rój”, żyli mitologią wojny starszych braci. Nie byli nią zmęczeni. Weszli w drugą okupację, jakby się bawili w berka. Właśnie ta młodość „Roja” powinna być przekonująca dla dzisiejszego młodego widza. „Rój” to taki Piotruś Pan, ale też tolkienowski Frodo, który wie, że ma nieść pierścień, ale do końca nie wie gdzie, bądź nie ma dokąd. A może ma go zanieść do naszej pamięci?” Jerzy Zalewski, reżyser filmuŚrednia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 84 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać

Wasze opinie

sdfa 29. kwietnia 2016, 18:21

świetny

giga 24. kwietnia 2016, 16:50

Do żałosnych pajaców krytykujacych jakość filmu: za peło w trakcie kręcenia filmu odebrano rezyserowi fundusze przyznane wczesniej, mial byc transmitowany w TVP, a nad rezyserem zawisło widmo prokuratora i wiezienia za długi związane z filmem, po odebraniu tych funduszy! Film został dokończony i zrobiony z darowizn prywatnych ludzi! I po zmianie rządu i Prezydenta trafil dopiero do kin!

22 14. kwietnia 2016, 23:52

Scena wspomnień zza grobu robi duuuze wrażenie. Dla tej sceny należy obejrzeć.

sarmat 11. kwietnia 2016, 17:04

Film dobrze zagrany (z pojedynczymi słabszymi scenami), niecukierkowy, dynamiczny i realistyczny. Robi wrażenie. Dobrze, że powstał. Ma niestety też słabe strony. Fabuła okrutnie poszarpana nad którą niełatwo nadążyć i tu muszę przyznać rację malkontentom, że zdjęcia z niektórych scen (niestety więcej niż kilku) są robione tak jakby je ktoś telefonem komórkowym nakręcał. Nie wiem po co taki zabieg. Mimo wszystko film warto zobaczyć i dziękuję za niego twórcom, ale proszę pomyśleć o krytycznych uwagach do dzieła na przyszłość. Nie wszystkie pochodzą od lewicowych troli internetowych, a chciałbym widzieć więcej takich filmów ale nieco lepiej dopracowanych warsztatowo.

A22 10. kwietnia 2016, 10:52

Niewygodne fakty historyczne w końcu zostały ukazane w pełnometrażowy filmie. Jest to wielu osobom nie na rękę i im przeszkadza. A to są zapomniane, okrutne fakty z polskiej historii

Marksman 9. kwietnia 2016, 10:57

Na Gnidę to pieniądze były, czy to jest normalne?

roman 1. kwietnia 2016, 16:26

propagandowa chała -szkoda czasu

io 1. kwietnia 2016, 14:55

bardzo inspirujący, polecam

FJ 1. kwietnia 2016, 9:24

Niestety teraz z PISem u władzy nie będzie problemu z finansowaniem tego typu propagandówki. Gliński już o to zadba - teraz będą same filmy o Smoleńsku i pseudo-bohaterach.

Xxx 29. marca 2016, 21:40

Czysta brudna prawda

SF 29. marca 2016, 18:06

Każdy kto czuje się Polakiem powinien zabaczyć ten film i nie słuchać lewaków i POpaprańców (zresztą to to samo) którzy narzekają na słabe efekty czy montaż - TO NIE SĄ PIRACI Z KARAIBÓW tylko POLSCY PATRIOCI i dla ich pamięci trzeba zobaczyć ten film ps. NIECH ŻYJE POLSKA

Roman 29. marca 2016, 10:11

Czy ktoś z krytykujących ten film dołożył chociażby przysłowiową złotówkę na jego produkcję.Powstał ze społecznych datków . Państwo za rządów Po-PSL wolało dotowac przysłowiowe gnioty .Czas na prawdziwą polską historię -chwała Żołnierzom Wyklętym

jędrzej 26. marca 2016, 12:25

Polecam każdemu kto jest ciekawy tego skąd wzięli się ludzie maszerujący dzisiaj w obronie ICH wolności i ICH przywilejów. Film bez gloryfikacji pokazuje dzieje WYKLĘTYCH, ale również ludzi, którzy przez następne dziesięciolecia rządzili Polską. Naprawdę warty oglądnięcia. Dlaczego dopiero teraz i z tak małym budżetem? Czemu Polacy mają uważać, że powinny ich nie obchodzić "patriotyczne bzdury"? Jeśli zapomnimy o naszej historii znikniemy.

pad 21. marca 2016, 8:13

historia zolnierzy przekletych mordercow chlopow bioracych ziemie z reformy rolnej mozna sie posmiac fajna komedia

Maniek 19. marca 2016, 16:56

Nudy

Ewa 18. marca 2016, 22:48

Slaba fabuła , słaba gra okrutny montaż . Jednym słowem bardzo kiepski film. Po co robić takie filmy chyba po to aby zniechęcić do poznawania niełatwej powojennej historii Polski.

kifet 11. marca 2016, 19:30

Chcecie wiedzieć dlaczego ten film wypadł słabo? Dlatego że Państwo Polskie dofinansowuje starych pryków pokroju Wajdy albo homoprotagonistów. Na filmy o bohaterach narodowych nie ma środków. Jak myślicie komu oni nadal przeszkadzają?

opi 11. marca 2016, 19:27

Gdyby Amerykanie mieli tylu bohaterów wojennych co Polacy, filmy o nich robiliby tak jak trzeba, ale nie mają, muszą więc robić dobre filmy o bohaterach zmyślonych. Wstyd za Polskę ze nie wykorzystuje tego potencjału. Czas aby to się wreszcie zmieniło.

Darek 10. marca 2016, 15:03

Piekna spojna historia z ciekawymi dialogami. Film trzyma widza w oczekiwaniu na dalsze sceny nie nuzy. Rezyser pokazal dramatyczne wybory patriotycznie wychowanego pokolenia II Rzeczpospolitej, zwyczajnych chlopakow ktorzy nie mieli szansy na prace, nauke zachowujac swoje poglady, wolnosc i wiare. Wybrali wiec wolnosc bedac dla komunistow przez pare powojennych lat karzaca reka.
Film nie meczy patosem, momentami mamy elementy czarnego humoru. Jedyne co mozna zarzucic to jak gdyby rezyser robiac jako pierwszy, pelnometrazowy film o Narodowym podziemiu chcial przekazac za duzo.

Jarek 8. marca 2016, 23:40

Temat "Żołnierzy Wyklętych" wart ambitniejszej fabuły i reżyserii. Wielka szkoda, że nie wykorzystano szansy na stworzenie arcydzieła filmowego. Film płytki, momentami chaotyczny, nie jest w stanie porwać widza, zwłaszcza młodego.. Oby inni "Bohaterowie Wyklęci" mieli więcej szczęścia do reżyserów !! Ocena: Słaba trójka.

Dodaj nowy komentarz Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

1 lipca
24 czerwca
17 czerwca

Zapowiedzi

6 lipca
8 lipca
15 lipca
22 lipca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin