|

Wasze hity

  1. Wesele
  2. Nie czas umierać
KEI

Człowiek bez przeszłości

Mies Vailla Menneisyytta
Reżyseria: Aki Kaurismaki

Repertuar filmu "Człowiek bez przeszłości" w Rudzie Śląskiej

Brak repertuaru dla filmu "Człowiek bez przeszłości" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Człowiek bez przeszłości
Tytuł oryginalny: Mies Vailla Menneisyytta
Czas trwania: 97 min.
Produkcja: Finlandia / Niemcy / Francja , 2002
Premiera: 21 marca 2003
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Aki Kaurismaki
Obsada: Markku Peltola, Kati Outinen, Annikki Tahti

Człowiek bez przeszłości zdobył Grand Prix na tegorocznym festiwalu w Cannes. Film Aki Kaurismäkiego, który tworzy niezwykle osobiste i oryginalne kino, to skromna, ale doskonała pod względem formalnym opowieść o łagodnych i pełnych dobroci ludziach. Mężczyzna, który przyjechał do Helsinek w poszukiwaniu pracy, pada ofiarą bandyckiego napadu, na skutek którego traci pamięć. Rozpoczyna życie od początku, zakochując się i odkrywając podstawowe wartości.

Opis zwyczajności w filmie Kaurismäkiego jest pełen godności, humoru i melancholii. Kaurismäki darzy człowieka bezgraniczną miłością i szacunkiem. Jest znakomitym obserwatorem ludzi zabłąkanych gdzieś pomiędzy klasą uprzywilejowanych a fińskim marginesem skazanym na anonimowośćŚrednia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1392 razy. | Oceń film

Wasze opinie

hejack 11. maja 2005, 10:09

bardzo dobry
.. dla tych co lubia tzw ambitne kino, wbic sie w fotel i powolutku saczyc tresci plynace z ekranu ... / ciekawe ujecia / o dialogach nie wspomne ;-) konkretne i typowo finskie az do przesady ...

ps. dlaczego przed seansem nie wietrza sali ... wolalbym doplacic te zete .. byle by choc na chwile wlaczyli klime czy cus ...

;] 10. maja 2005, 21:16

powalający...
prostotą i wysublimowanym żartem

jay 21. sierpnia 2003, 1:09

WORTH SEEING
a European art house film, but if that's your cup of tea then definitely go see it. All in all, I recommend it, but it will bore the pants off those who like some action in their films.

amaterasu 10. lipca 2003, 10:14

naprawdę dobry
lubię chodzic do kina na takie filmy, po których nawet nie mysle o cenie biletu;) nie spodziewałam się, że tak prosta historia może być w ten sposób pokazana. no i chyba nie zapomnę Tahti vel Hannibal;) jednym słowem: świetny! p.s.muszę się nauczyć fińskiego:)

Marcin 8. kwietnia 2003, 17:41

Budujący obraz człowieka
Prostolinijna przypowieść o poznawaniu na nowo życia. Wcale nie jest ono łatwe, gdy tracimy własną pamięć, a co z tym związane - tożsamość. Mimo tego, bohater podążą swoją drogą uczciwie i godnie, odważnie wychodząc naprzeciw zdarzeniom. Soczyste i naturalne dialogi, chwile myślenia w ciszy a potem...dobry blues. Wszystko ma sens.

Magda 7. kwietnia 2003, 10:31

nudny, ale jedocześnie niesamowity!
Ten film jest tylko dla wytrwałych i wyrobionych kinomanów, ale jak ktoś się już wciągnie, to naprawdę będzie miał niezłą zabawę, bo gra aktorów jest naprawdę "crazy"! Tego się nie da opowiedzieć, to trzeba zobaczyć, z pewnością nikt inny nie kręci takich filmów!!! No i przesłanie filmu jest naprawdę optymistyczne.

jola 30. marca 2003, 14:18

cenny i budujacy
czasem zdarzenia z pozoru najgorsze sa dobrymi, a moze nawet najlepszymi w naszym zyciu... majac tylko osiem ziemniakow mozna snuc w stosunku do nich plany na przyszlosc...

darek 23. marca 2003, 21:24

Proste dialogi i wyrazne bezkompromisowe postawy
a jednak sie udaje i mozna zostac soba. Prawda to Findlandia, a nie Polandia ale po wyjsciu z kina pozostaje to swieze inspirujace wrazenie. I to lubie w kinie.

fin 21. marca 2003, 19:26

Jestem prawie pewien, że film Kaurismakiego zdobędzie Oscara...
Jestem prawie pewien, że film Kaurismakiego zdobędzie Oscara za film nieanglojęzyczny. Jak to dobrze, że tym razem nie musi konkurować z "Pianistą".

mastyk 19. marca 2003, 20:27

Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem!
Oczywiście nie jest to kino akcji, więc osobnicy w dresach niech lepiej pójdą na jakiegoś Spidermana, albo inną startę czasu. ale dla ludzi wrażliwych to jest po prostu uczta!

Dodaj nowy komentarz Człowiek bez przeszłości

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

22 października
15 października
8 października

Zapowiedzi

29 października
5 listopada
10 listopada
11 listopada
12 listopada
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin