|

Top 10

  1. House of Gucci
  2. Spider-Man: No Way Hom...
  3. Gierek
  4. The Matrix Resurrectio...
  5. Dziewczyny z Dubaju

Cinema program "Dunkirk" in Ruda Śląska

No showtimes for movie "Dunkirk" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Dunkierka
Original title: Dunkirk
Runtime: 106 min.
Production: Holandia/Wlk. Brytania/Francja/USA , 2017
Category: action / drama / history
Release Date: 21 July 2017
Distribution: Warner

Directed by: Christopher Nolan
Cast: Tom Hardy, Mark Rylance, Kenneth Branagh

Dunkirk's War Drama begins with a scene where the enemy army surrounds hundreds of thousands of Britons and Allies. Imprisoned on the beach between the sea and the forces of the enemy must face the impossible.
Average rate: 3.0
rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0 rating 3.0
91 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Dunkierka on IMDb

Movie trailer: Dunkirk

Your comments

Indigalego 4. January 2018, 22:50

Widzę że za granicą film dostał dobrą (8,1) ocenę a nas Polaki ocenili źle (na 4...). Rozumiem, że niektórzy nie lubią trudnych emocji, a film właśnie takich dostarczał. Bo czego innego można chcieć od filmu o trudnej sytuacji w jakiej się znaleźli żołnierze i w dodatku cały świat, stojący w obliczu zagłady z rąk Niemiec? Chcieliście optymizm? w momencie kiedy Niemcy rozbili armie brytyjskie i francuskie i trzeba było uciekać? Dla mnie osobiście film był świetny, poruszał bardzo ciekawy temat. W przeszłości przekroczyłem statkiem kanał La Manche, promem z Dunkierki (inne czasy) i wyobrażałem sobie np. D-day. Film jest bardzo pouczający o tych wydarzeniach i jest też bardzo realistyczny. Nie brakuje w nim wcale ciekawych postaci, głównie bohaterskich - pilota, żeglarzy, oficera, nawet dwóch nastoletnich chłopaków. Również realizm dostarcza trochę mniej bohaterskich ale bardziej egoistycznych postaw.. Film rzeczywiście nie zagłębia się zbytnio w pochodzenie postaci i ich życie przed wojną, jednak oznacza to tyle, że każdy może się identyfikować z postaciami. Fabuła porusza się w sposób nieliniowy, jednak da się połączyć sceny w całość i to dostarcza na końcu satysfakcji, nie rozumiem osób które na to narzekają. To nie pierwszy film którego fabuła układała się w ten sposób, dla przykładu - oscarowe "godziny" lub "słoń", także niektóre serialowe odcinki. Natomiast z punktu widzenia obrazu - bardzo interesujące ujęcia walk powietrznych. Dla mnie to dobry film który pokazuje instynkt przetrwania i wole życia.

duch 15. September 2017, 21:27

Czekaliśmy? Się doczekaliśmy. Ciężko analizować film myśląc jedynie o faktach lub o wykonaniu. Ten gość robi filmy które albo intrygują, albo fascynują. Owszem, robił lepsze i gorsze. Ale zawsze wracamy do kina żeby się przekonać czy się potknął? Nie potknął się. Wykonanie jest celujące (jeśli chodzi o opinię fana kinematografii - mam dobry wzrok). A filmy oparte na wydarzeniach z wojny, a przede wszystkim tej, są zawsze wrażliwym ale też gorliwym tematem. Polecam w kinie lub w miarę przemyślanym miejscu (dźwięk!). Debatę czy jest dobry czy nie, pozostawiam Waszej głowie. Ewentualnie poproszę o wrażenia z prawdziwego IMAX!

Janek 30. August 2017, 17:07

Do Jacka:
Z Denver (USA) do Dunkierki faktycznie daleko, dlatego takie męczące....

Wymagający widz 28. August 2017, 13:13

Pani Izo, moim zdaniem film nie jest genialny. Zgadzam się co do świetnej muzyki i zdjęć, gra aktorska na zwykłym poziomie, nie powala na kolana. Film nie zapisze się jako arcydzieło.

abc 26. August 2017, 20:22

Scenariusz i fabuła - 0/10, wykonanie 8/10.

Iza 13. August 2017, 11:48

Genialny film , świetna muzyka, znakomicie oddany dramat sytuacji, oszczędne dialogi, bez patosu i rzewnych tanich historyjek, długie ujęcia kamery,
czytelny i jasny przekaz
bez idiotycznych efektów specjalnych, doskonałe aktorstwo
robi duże wrażenie i zostaje w pamięci, ale sądząc po wcześniejszych recenzjach , raczej dla bardziej wymagającego widza, posiadającego trochę wiedzy i wrażliwości

Andreas 9. August 2017, 13:50

Po 20 min miałem szczerą ochotę wyjść z kina, ale że nigdy nie wyszedłem z żadnego seansu pozostałem do końca... i co, koniec filmu i wielkie rozczarowanie. To prawda dźwięk, zdjęcia na światowym poziomie, ale to stanowczo za mało!

N-i-C-k 7. August 2017, 16:10

jeśli mam być szczery to bardziej polecam wam teraz w kinie "wojnę o planetę małp" właśnie jako melodramat wojenny wypada dużo lepiej o klasę wyżej chociaż troche bardziej bliższa jest szekspirowskiej psychodramie niż klasycznym widowiskowym filmom wojennym. Generalnie jest to chyba pierwszy blockbuster tego lata, na który faktycznie warto się wybrać do kina. Kino mądre, konsekwentne, dobrze wyglądające. Dunkierke tez chcialbym zaliczyc pod to kino ale niestety wypada ciut słabiej zabrakło tego czegoś...pewnie ocenił bym trochę lepiej gdybym obejrzał Dunkierkę wcześniej prze Wojną o planetę małp a nie po :)

Jacko 5. August 2017, 23:34

Nie polecam, szkoda pieniędzy, film przereklamowany!

Hub 5. August 2017, 9:31

Ok. Dzwiek, zdjecia i budowanie napiecia super. Orginalne i ciekawe ukazanie tych samych wydarzen z wielu perspektyw bohaterow w nich uczestniczacych.

Adkrk 1. August 2017, 5:54

To bardziej widowisko niz film. 0 fabuly, 0 porzadku, 0 postaci. Dobrze wyszly w nim efekty specjalne, muzyka, dzwiek i... poczucie beznadziei, ktora na poczatku przygniata widza i trzyma pod butem do konca filmu. Reszta slaba

Łukasz 31. July 2017, 21:14

Film cienizna. Jak są zdjęcia lotnicze to wyraźnie widać, że to współczesność, kolorowe budynki itd. Jak już wydali tyle kasiory na efekty to mogli to trochę podpicować w photoshopie. Film ckliwy, patetyczny i takie brytyjskie ćmoje boje. Daję mu 4/10.

Iurii 30. July 2017, 21:16

Film Mi się bardzo spodobał. Ogłądałem w IMAX. Dżwięki były niesamowite. Prawdziwe samoloty , wszystko mega realistyczne.
Polecam!!!

Krzysiek 30. July 2017, 20:03

Zmarnowany czas i pieniądze. Film może dla koneserów. Tylko świetne zdjęcia i muzyka. Szczerze mówiąc wymęczyłem się na tym filmie.

olo 28. July 2017, 19:08

nudy, nudy, jeszcze raz nudy...prawie zasnąłem.Nie polecam,strata pieniędzy!

jack 28. July 2017, 9:36

Szkoda czasu, potworny chaos, nie do ogarnięcia

Art 27. July 2017, 8:32

Lubię filmy wojenne, ale ten film jest słaby!

jack 26. July 2017, 17:28

Tematyka jak najbardziej ciekawa lecz sam film nie zachwyca. Chaos totalny raz pokazują francuzów za chwilę mokrych anglików więc w mroku umyka kto jest kim,raz płyną na spokojnym morzu do Denver a za chwilę wracają do Dunkierki. Mnie osobiście film zmęczył.

kamiseq 25. July 2017, 18:05

świetny film, nie ma co się rozpisywać, zdecydowanie polecam

Piotr 21. July 2017, 21:19

Zdecydowanie spodziewałem się czegoś więcej. Jak dla mnie poza świetnymi zdjęciami i ciekawą muzyką nie było w tym filmie nic interesującego. A z tym patriotyzmem i bohaterstwem to nawet amerykańskie filmy do pięt nie dorastają. Brakowało, żeby jeszcze ktoś wstał i zaczął śpiewać God Save the Queen ;)

Add new comment Dunkirk

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

21 January
14 January
7 January

Coming soon

28 January
4 February
11 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl