|

Top 10

  1. Tenet
  2. Ha-roo
KEI

Demon


Directed by: Marcin Wrona

Cinema program "Demon" in Ruda Śląska

No showtimes for movie "Demon" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Demon
Original title: Demon
Runtime: 94 min.
Production: Polska , 2015
Category: thriller
Release Date: 16 October 2015
Distribution: Kino Świat

Directed by: Marcin Wrona
Cast: Itay Tiran, Agnieszka Żulewska, Andrzej Grabowski

Nowy film zdobywcy Srebrnych Lwów Festiwalu Filmowego w Gdyni – Marcina Wrony, autora głośnego „Chrztu” pokazywanego m.in. na prestiżowych festiwalach w San Sebastian i Toronto. W międzynarodowej koprodukcji, obok Itaya Tirana – gwiazdy nagrodzonego Złotym Lwem MFF w Wenecji i Europejską Nagrodą Filmową „Libanu”, plejada znakomitych polskich aktorów, m.in. Andrzej Grabowski, Adam Woronowicz, Tomasz Schuchardt i Cezary Kosiński, wspieranych przez młode pokolenie – Agnieszkę Żulewską („Bejbi blues”) i Tomasza Ziętka („Kamienie na szaniec”).

Piotr (Itay Tiran), nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska). W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia (Andrzej Grabowski) zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. Chwilę po makabrycznym odkryciu Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety – Jasnym (Tomasz Schuchardt) dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego…Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
27 votes. | Rate movie

Movie trailer: Demon

Your comments

Yt 17. December 2015, 22:45

Warto, takie kino to radość ze polskie

Agnieszka Z. 11. November 2015, 22:00

Fajny film. Rola Grabowskiego wybitna. Thiller ale taki jak czarna komedia. Wesoło było bardziej niż strasznie. Polecam.

Krzysiek 2. November 2015, 20:20

Rozczarowanie. Mix thrillera z komedią.Za dużo dialogów rodem z Wesela Smarzowskiego popsuły ten film.Niestety horror i thriller to są gatunki które wybitnie nie wychodzą polskim reżyserom.Szkoda bo pomysł niezły, zmieniony w thrillero-komedie.

benek 29. October 2015, 22:27

Piękny i smutny.Pod koniec człowiekowi przychodzi na myśl co sie mogło stać ale wtedy myśli - nie, historia nie może się powtórzyć - i nagle film się kończy i wszystko wskazuje na to, że jednak. Ciekawe czy noworządzący doszukają sie tu znowy anypolskich wątków.

q 25. October 2015, 18:00

Jeden z najlepszych polksich filmów, jakie widziałam! Nie można nie zobaczyć! Wybitny! Świetnie zagrany-szczególnie rola Pana Młodego!

krak 22. October 2015, 12:35

Zwiastun do niczego, film REWELACJA! Klimatyczny, znakomite zdjęcia, poetyckie krajobrazy i Andrzej Grabowski. Fabuła trzyma w napięciu. Gorąco polecam, bo film jest zadziwiająco dobry.

Stefek smalcownik 18. October 2015, 18:47

Gdyby nie fatalne zakończenie (tak naprawdę film nie posiada zakończenia, po prostu pojawiają się napisy w pewnym momenecie) i sporo niespójności (np. aktor kopiący dołki w ziemi w trakcie ulewy pojawia się za moment w lśniąco białej koszuli) można by uznać za godny polecenia. Nieco zabawany, nieco straszny, ciekawa tematyka ... cegoś jednak zabrakło :(

Karuś 15. October 2015, 7:51

Film był kręcony pod Krakowem w maleńkiej miejscowości w okolicach Uścia Solnego, jest tam pięknie zachowany i opuszczony dworek, byłam w nim wielokrotnie, statyści też okoliczni. Film trzeba zobaczyć chociażby z tych powodów :)

Add new comment Demon

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

25 September
18 September
11 September

Coming soon

30 September
2 October
4 October
9 October
16 October
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2020 Repertuary.pl