|

Top 10

  1. Top Gun: Maverick
  2. Minions: The Rise of G
  3. Elvis
  4. Good Luck to You, Leo ...
  5. Serial Bad Weddings 3...
  6. DC League of Super-Pet
  7. The Black Phone
  8. Fireheart

Cinema program "Nord" in Ruda Śląska

No showtimes for movie "Nord" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Białe szaleństwo
Original title: Nord
Runtime: 78 min.
Production: Norwegia , 2009
Release Date: 6 November 2009
Distribution: Gutek Film

Directed by: Rune Denstad Langlo
Cast: Anders Baasmo Christiansen, Marte Aunemo, Celine Engebrigtsen, Kyrre Hellum, Mads Sjøgård Pettersen

Komedia w stylu najlepszych filmów Jima Jarmuscha i Akiego Kaurismakiego. Opowieść o podróży za Krąg Polarny w kierunku jaśniejszej strony życia.
Trzydziestoletni Jomar przechodzi trudny okres w życiu. Nie potrafi zapomnieć o dziewczynie, która  porzuciła go dla najlepszego przyjaciela. Pewnego dnia dowiaduje się,  że mieszka ona na dalekiej północy... z dzieckiem, którego on być może jest  ojcem.
Wsiada na śnieżny skuter, bierze na drogę 5 litrów alkoholu i rusza w daleką podróż. Na jej końcu być może czeka na niego zupełnie nowe życie. Ma do przejechania ponad 1000 kilometrów a po drodze do pokonania zaspy śnieżne, zamarznięte jeziora i nieprzebyte góry. W trasie napotka   samotników, takich jak on -  mieszkańców dalekiej północy, którzy pomogą mu utrzymać trudny kurs ku jaśniejszej stronie życia..
Film zachwycił widzów i krytyków festiwalu w Berlinie(nagroda FIPRESCI), gdzie stał się niespodziewanym przebojem i został zakupiony do dystrybucji w ponad 20 krajach.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1432 votes. | Rate movie

Movie trailer: Nord

Your comments

Argi 14. November 2009, 14:00

Specyficzne wyczucie co do zagrań komediowych, ale trudno powiedzieć że to kino nastawione na rozrywkę. Film inny, wyciszający, polecałbym tym którzy rzadko mają styczność z kinem skandynawskim. Ogólnie zgadzam się z opiniami powyżej.

mg 12. November 2009, 11:14

Nieudana próba filmu drogi.

eReS 12. November 2009, 0:43

Dobry, nieszablonowy film, ktory oglada sie dosc przyjemnie mimo ze akcja do wartkich nie nalezy. Bokoow przez caly film raczej sie nie zrywa ale jest naprawde pare nietuzinkowych zagran komediowych, ktore rozbrajaja wiekszosc widzoow. No i to nawiazanie do naszej, polskiej, niesmiertelnej umiejetnosci radzenia sobie w naprawde dramatycznych sytuacjach - po prostu czad :) Koncoowka tez rozbraja - nie ma co ..

mojobeat 11. November 2009, 16:26

Podobnie jak np.swietni "Kumple" czy pamietny "Elling", jest to kolejny film ze Skandynawii, ktory wpisuje sie w kanon o samotnikach, ekcentrykach nie do konca przystosowanych do zycia. Chyba nikt nie potrafi tak umiejetnie to przedstawiac - z dystansem, zawsze patrzac z przyjaznym okiem na bohatera i balansowac miedzy smutna rzeczywistoscia i absurdalnym humorem. Lancowal bym ten film jako klasyczny film drogi, taka sniezna wersje "Prostej historii" z okolic kola polarnego (no prawie...). Do dziel Jarmuscha i Karusmakiego byl raczej jednak nie porownywal.

dziad 7. November 2009, 18:23

Mamy tu wszystko, co w skandynawskim kinie najlepsze - olbrzymie wyczucie dramatyczne osadzone w poetyce absurdu. To zupełnie inaczej zdefiniowana "komediowość" niż przyjęło się u nas. Ot, taki mały wykład z filozofii bezdomności.

Add new comment Nord

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

12 August
5 August
29 July

Coming soon

19 August
24 August
26 August
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl